
Belgisch perceel is terug leeg!
Ontmanteling Floriade Expo 2022
Ontmanteling Floriade Expo 2022
Floriade Expo 2022 in Almere liep ten einde op 9 oktober 2022. Gedurende enkele maanden werd Almere omgebouwd tot een waar paradijs vol met exotische en kenmerkende planten. De internationale tuinbouwtentoonstelling lokte een ruim en gevarieerd internationaal publiek. De Belgische deelname aan de expo was alvast een groot succes, met de kers op de taart: de Special Award voor Sustainability.
Sustainability, ecologie en biologisch afbreekbare materialen stonden dan ook centraal in onze tuin. Het grootste deel van de planten in onze tuin was dan ook eetbaar. Na afloop van de tentoonstelling besloten we om de materialen en de planten in ons paviljoen een tweede leven te geven. Van de eetbare planten bleef amper iets over, de nieuwsgierigheid van onze bezoekers nam duidelijk de overhand. De overige planten kregen een nieuwe thuis. Binnenkort kan de houtenstructuur van ons paviljoen opnieuw bewonderd worden, deze keer in Wallonië, waar de structuur heropgebouwd zal worden. De natuursteen keerde terug naar de natuur.
Op 1 december 2022 zakte onze commissaris-generaal, Aldwin Dekkers, voor een laatste keer af naar Almere om ons perceel terug te overhandigen aan de organisatie.
Wat gebeurt er nu met het Belgisch perceel? Ons perceel werd verkocht en krijgt dus nieuwe eigenaren. Zij zullen beslissen wat ze doen met het perceel!